Wracamy z Czarnowąs z kompletem punktów :)

NTO Wiktor Gumiński

- Po raz kolejny potwierdziło się, że w piłce nożnej nie chodzi o piękną grę, tylko o skuteczność - mówił Wojciech Scisło, trener Swornicy. - Po godzinie gry powinniśmy byli przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść i prowadzić trzema lub czterema golami. A tak podaliśmy rękę rywalowi i konsekwencją tego była nasza porażka.

Pierwszy cios gospodarze przyjęli w 62. minucie, ze strony, powracającego po zawieszeniu za czerwoną kartkę, Andre Gwazego. Drugie trafienie strzelczanie zanotowali natomiast w końcówce. Bardzo dobrze wyprowadzony kontratak wykończył wtedy Kacper Pawlus.

- Można powiedzieć, że Swornica miała optyczną przewagę, ale nie uważam, by mocno górowała nad nami pod względem liczby okazji bramkowych - tłumaczył Maciej Kułak, szkoleniowiec Piasta. - Rywale przycisnęli nas na początku drugiej połowy, ale potem wyszliśmy wyżej i opanowaliśmy sytuację. Ogólnie zagraliśmy dobry mecz.

PROTOKÓŁ z meczu IV Ligi Opolskiej Bank Spółdzielczy w Leśnicy

Swornica Czarnowąsy - Piast Strzelce Opolskie 0 – 2 (0 – 0)

62’ 0 – 1 Andre Gwadze

87’ 0 – 2 Kacper Pawlus

Żółte kartki: Mateusz Weiss, Dennis Gordzielik, Michał Wastag, Marcin Jys, Daniel Olechnowicz

Sędzia główny: Ślusarek Łukasz

Widzów : 80

SKŁAD PIASTA: Grzegorz Kleemann - Michał Wastag (70’ Damian Dada), Munyaradzi Chiunye, Marcin Jys, Patryk Sowiński, Mateusz Weiss, Szymon Kobylnik (80 ’ Michał Karwat), Beniamin Glinka, Andre Gwadze Kacper Pawlus, Dennis Gordzielik (90 ’ Daniel Olechnowicz)

Nie grali: Łukasz Łazarek, Tomasz Olewicz, Piotr Strzelecki

Poza kadrą meczową: Jakub Kozołup, Dawid Cembolista, Mateusz Dłutowski, Andrzej Jureczko

Swornica: Fesser - Błoński, Krakowian, Pastuszek (74. Jeleniewski), Osuchowski - Filla, Sikorski (77. Lisoń) - Rogowski (73. Maraszek), Scisło, Fiks - Miroszka (77. Klimczak). Trener Wojciech Scisło.

/Foto: Sportowe Opole/ https://www.facebook.com/pg/sportoweopole/photos/?tab=album&album_id=1783663205085267&__xts__%5B0%5D=68.ARA3F_L6jbHKhmWF-amCHWqjL1eOCD2t4cIHQ2bEG0DKGn_RzDEJpMnu9QumIwToL2FZq6GEevfz-uVJ0S0MPaz-WvKMLVoELsLB1Xz1Gpld19zO-B6Hh7NUUJrxfL6YPy2tH5_IT7kRJIVii84-Q3q-UOL03lXA5TWk6weeaBZym4kVNDnLTQ&__tn__=-UC-R