Wpadka w Prudniku

NTO Wiktor Gumiński

Zespół z Prudnika niespodziewanie triumfował po bramce zdobytej z nieco przypadkowego rzutu karnego.

Zanim jednak obie drużyny przystąpiły do gry o ligowe punkty, na boisku w Prudniku miały miejsce miłe wydarzenia. Z racji 100-rocznicy odzyskania przed Polskę niepodległości odśpiewano w uroczystej atmosferze i oprawie hymn państwowy, a ponadto napastnik Pogoni Mademba Cisse odebrał z rąk Marka Lei, autora książki „Almanach Opolskiej Piłki Nożnej”, pamiątkową armatę za tytuł króla strzelców ligi okręgowej (grupa 2) w sezonie 2017/18. Ale na tym uprzejmości się skończyły. Później już prudniczanie i strzelczanie toczyli ze sobą na murawie twardą walkę. Była to męskie, ale nie brutalne spotkanie, o czym najlepiej świadczy fakt, że sędziujący je Adam Kupka pokazał tylko jedną żółtą kartkę.

- Był to klasyczny, bardzo wyrównany mecz walki - opowiadał Grzegorz Pawlak, prezes Pogoni. - Obie ekipy miały w nim swoje sytuacje. Pewne niedostatki w naszej grze udało nam się jednak nadrobić charakterem, co pozwoliło nam cieszyć się ze zdobycia cennych trzech punktów. O wygranej gospodarzy zadecydował rzut karny, wykorzystany w 31. minucie przez Marcina Rudzkiego. Został on podyktowany za zagranie ręką jednego z przyjezdnych, którego dopuścił się ... podczas wyprowadzania piłki. - Zaczęliśmy niemrawo, a jak już powoli łapaliśmy właściwy rytm, to straciliśmy tą kuriozalną bramkę - smucił się Maciej Kułak, trener Piasta. - W pierwszej połowie mieliśmy trzy lub cztery okazje bramkowe, a w drugiej całkowicie dominowaliśmy. Dlatego też niezwykle trudno było nam się pogodzić z tą porażką.

PROTOKÓŁ z meczu IV ligi Bank Spółdzielczy w Leśnicy

Pogoń Prudnik - Piast Strzelce Opolskie 1 – 0 (1 – 0)

31’ 1 – 0 Marcin Rudzki

Żółte kartki: Przemysław Gul