Wpadka w Prudniku

NTO Wiktor Gumiński

Zespół z Prudnika niespodziewanie triumfował po bramce zdobytej z nieco przypadkowego rzutu karnego. 

Zanim jednak obie drużyny przystąpiły do gry o ligowe punkty, na boisku w Prudniku miały miejsce miłe wydarzenia. Z racji 100-rocznicy odzyskania przed Polskę niepodległości odśpiewano w uroczystej atmosferze i oprawie hymn państwowy, a ponadto napastnik Pogoni Mademba Cisse odebrał z rąk Marka Lei, autora książki „Almanach Opolskiej Piłki Nożnej”, pamiątkową armatę za tytuł króla strzelców ligi okręgowej (grupa 2) w sezonie 2017/18. Ale na tym uprzejmości się skończyły. Później już prudniczanie i strzelczanie toczyli ze sobą na murawie twardą walkę. Była to męskie, ale nie brutalne spotkanie, o czym najlepiej świadczy fakt, że sędziujący je Adam Kupka pokazał tylko jedną żółtą kartkę.

- Był to klasyczny, bardzo wyrównany mecz walki - opowiadał Grzegorz Pawlak, prezes Pogoni. - Obie ekipy miały w nim swoje sytuacje. Pewne niedostatki w naszej grze udało nam się jednak nadrobić charakterem, co pozwoliło nam cieszyć się ze zdobycia cennych trzech punktów. O wygranej gospodarzy zadecydował rzut karny, wykorzystany w 31. minucie przez Marcina Rudzkiego. Został on podyktowany za zagranie ręką jednego z przyjezdnych, którego dopuścił się ... podczas wyprowadzania piłki. - Zaczęliśmy niemrawo, a jak już powoli łapaliśmy właściwy rytm, to straciliśmy tą kuriozalną bramkę - smucił się Maciej Kułak, trener Piasta. - W pierwszej połowie mieliśmy trzy lub cztery okazje bramkowe, a w drugiej całkowicie dominowaliśmy. Dlatego też niezwykle trudno było nam się pogodzić z tą porażką.

PROTOKÓŁ z meczu IV ligi Bank Spółdzielczy w Leśnicy

Pogoń Prudnik - Piast Strzelce Opolskie 1 – 0 (1 – 0)

31’ 1 – 0 Marcin Rudzki

Żółte kartki: Przemysław Gul

Sędzia główny: Adam Kupka

Trener: Maciej Kułak

Widzów: 100

SKŁAD PIASTA: Grzegorz Kleemann - Michał Wastag (77’ Jakub Dudek), Munyaradzi Chiunye, Marcin Jys, Dawid Cembolista, Patryk Sowiński, Andre Gwadze, Damian Dada (46’ Tomasz Olewicz), Beniamin Glinka (46’ Piotr Strzelecki), Szymon Kobylnik (80’ Daniel Olechnowicz), Dennis Gordzielik

Nie grali: Łukasz Łazarek, Mateusz Weiss, Andrzej Jureczko

Poza kadrą meczową: Mateusz Dłutowski, Michał Karwat, Kacper Pawlus, Jakub Kozołup

/Foto główne: MKS Pogoń Prudnik/