Szymon Kobylnik w Piaście!

Nadszedł czas, aby zaprezentować pierwszy i najprawdopodobniej jedyny transfer zimowego okienka transferowego w naszej drużynie seniorów. Szymon Kobylnik urodził się 22 kwietnia 1995r. w Kędzierzynie Koźlu i dołączył do naszego zespołu na zasadzie półrocznego wypożyczenia z opcją przedłużenia. 22- letni zawodnik (188 cm, 80kg) jest wychowankiem Polonii Głubczyce i spędził w niej całą swoją dotychczasową karierę. Szybko zdobył zaufanie trenera występując ostatnie trzy lata w 4-ligowejdrużynie seniorów, która z powodzeniem radziła sobie na tym poziomie, czego efektem był awans do 3 ligi w sezonie 2016/2017. Po awansie Szymon długo zmagał się z kontuzją, co poskutkowało tylko siedmioma występami w trzeciej lidze, w których zgromadził 315 minut. Szymon występuje na pozycji środkowego pomocnika, który posiada inklinacje do gry ofensywnej o czym przekonaliśmy się w sparingu z Po-Ra-Wiem Większyce, w którym zdobył swojego pierwszego gola w niebiesko-białych barwach. Miejmy nadzieję, że Szymon szybko zaaklimatyzuje się w drużynie i będzie dużym wzmocnieniem naszego zespołu w rundzie wiosennej. Serdecznie witamy Szymona w naszej drużynie!