Pewne zwycięstwo w Dobrzeniu oraz emocjonująca końcówka w 1 lidze Juniorów

Zawodnicy Piasta w pełni zmotywowani i głodni zwycięstwa udali się do Dobrzenia gdzie o godz.10 zabrzmiał pierwszy gwizdek. Początek meczu dość wyrównany obie drużyny stwarzały sobie dogodne akcje po których mogły wpaść bramki. Lecz to Piast rozpoczął kanonadę zdobywając bramkę  po rzucie karnym. Po tej bramce gospodarze starali się jak najszybciej odpowiedzieć przeciwnikowi lecz kapitalnymi paradami popisywał się Piotr Sapiński. Zawodnicy po połowie schodzili do szatni przy wyniku 0-1. 

W drugiej połowie także nie brakowało emocji. Zawodnicy Tor-u zaatakowali bezlitosnie bramkę Piasta po czym o mały włos wpadła bramka. Nasi zawodnicy się tym nie przejęli i złapali wiatr w żagle. Mecz od 60 min. kontrolował ponownie Piast. Dopiero w 82 min. udało się naszym piłkarzom strzelić bramkę. Pięknym strzałem z rzutu wolnego w prawe okno popisał się Michał Zimon. Zawodnicy nie zaczęli się bronić. Jak to mówią "Najlepszą obroną jest atak". Właśnie wtedy uświadomili nam to strzelczanie nieustannie atakując bramkę przeciwnika oraz mieszcząc piłkę w siatce poraz trzeci. Po prostopadłym podaniu Jakuba Dudka do Kevina Kawy ręce same składały się do oklasków. Tym zwycięstwem zawodnicy zapewnili sobie drugie miejsce w tabeli zapewniając walkę do samego końca.

Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek grupy I Juniorów w walce o awans liczą się już  tylko trzy drużyny. Po 12 seriach spotkań otwierający tabelę OKS Olesno ma 28 punktów czyli tyle samo od goniącego go Piast-a. Trzecia w klasyfikacji KS Małapanew Ozimek z dorobkiem 26 punktów. 

Naszych zawodników czeka bardzo trudny mecz gdyż w najbliższą niedzielę o godz. 10 będziemy gościć lidera w walce o pierwsze miejsce więc spodziewamy się ciężkiej i sportowej walki do ostatnich minut tego meczu. 

PROTOKÓŁ z meczu I ligi wojewódzkiej juniorów

Tor Dobrzeń Wielki –​ Piast Strzelce Opolskie  

9' 0-1 Tobiasz Burzan

82' 0-2 Michał Zimon 

84' 0-3 Kevin Kawa

Żółte kartki: Jakub Marek

Trener: Miklasz Tomasz  

WIdzów:: 15

SKŁAD PIASTA: Piotr Sapiński (46' Bartosz Weremko) - Gabriel Gwózdek, Jakub Marek, Rafał Klubikowski (46' Dawid Buczek), Kamil Nawrot ( 46' Maks Mazurek), Tobiasz Burzan, Jakub Dudek, Michał Zimon,  Patryk Kałka, Kevin Kawa, Jan Ciasto (46' Piotr Mehlich)