No to ruszamy!!!

Okres przygotowawczy został zakończony i już w najbliższą sobotę rozpoczynamy rundę wiosenną sezonu 2016/2017. Jako pierwsi ruszają juniorzy w Opolskiej Lidze Juniorów, którzy w sobotę o godz. 10.00 w Centrum Sportu w Opolu rywalizować będą z OKS „Odra” Opole. Cel sportowy zespołu to miejsce 6 – 8 w ligowej tabeli na koniec sezonu.

Zespół w okresie przygotowawczym rozegrał 5 spotkań kontrolnych. Do zespołu dołączył Marcin Gawron (poprzedni klub – Orzeł Mokre Łany).

Również w sobotę o 15.00 zespół seniorów na własnym boisku podejmuje ULKS „Orzeł” Źlinice.

Zespół w okresie przygotowawczym rozegrał 8 gier kontrolnych.

Przybyli: Tomasz Olewicz, Alan Prokop - „Gwarek” Zabrze, Przemysław Karabin - TOR Dobrzeń Wielki

Ubyli: Marcin Janik, Kamil Galicki, Marcel Sprancel, Andrzej Górniak – nie wznowili treningów, Sebastian Witka – Naprzód Ujazd Niezdrowice (wypożyczenie), Rafał Szopa – liga regionalna Niemiec.

Cel zespołu jest jeden, po 30 kolejce uplasować się na miejscu gwarantującym powrót po trzech sezonach do IV ligi.

Natomiast w niedzielę o godz. 11.00 w Opolskiej Lidze Juniorów Młodszych „Piast” podejmuje zespół Atom Grądy Goświnowice.

Zespół w okresie przygotowawczym rozegrał 8 gier kontrolnych.

Do zespołu dołączyli: Arkadiusz Bogusz i Paweł Kimak z SSKS „Stal” Zawadzkie, Tobiasz Glinka z LZS GKS Izbicko-Otmice, Gabriel Gwózdek z „ Naprzodu” Jemielnica, natomiast kontuzje wyeliminowały z gry Kacpra Glapiaka i Dominika Nowaka, Mikołaj Grycz i Mateusz Izbicki nie wznowili treningów.

Opolska liga juniorów młodszych liczy 8 zespołów – system dwurundowy (mecz i rewanż) z ligi spadają trzy ostatnie zespoły. Zespoły walczą o Puchar Prezesa OZPN. Cele sportowe zespołu bardzo ambitne tj. walka o czołowe lokaty.

Również w niedzielę w Kluczborku od godz. 10.00 swoje boje na boiskach trawiastych rozpoczynają młodziczki w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek w sezonie 2016/2017. Mistrzostwa rozgrywane są w systemie turniejowym. Dotychczas rozegrano dwa turnieje na hali (w Głogówku i Strzelcach Opolskich) Dziewczyny swoje mecze na boiskach trawiastych rozgrywają podobnie jak młodziki tj. bramki 2x5 m, ustawione od szesnastki do szesnastki. Zespół występuje na boisku w składzie 8+1. Do dalszych gier awansują zespoły z miejsc 1 – 2.

Tabela po 2-óch z 5-ciu turniejów.

drużyna

Punkty

bramki

Rolnik B. Głogówek

LUKS „Dalia” Popielów

KS „Unia” Opole

ULKS Bogdańczowice

SKS „Piast” Strzelce Opolskie

Zapraszamy do kibicowania i śledzenia wyników!