Na remis z Po-Ra-Wiem

Grzegorz Haliczyn

17 września 2018 Aktualizacja: 17 września 2018 09:40

Oba zespoły stworzyły bardzo emocjonujące widowisko.

Przez większą część meczu warunki dyktowali gospodarze, ale w końcówce inicjatywę zupełnie przejęli strzelczanie i to mimo gry w osłabieniu.
- Z naszej strony nie był to dobry mecz, bo mieliśmy inne założenia, chcieliśmy grać wysoko, ale nie zawsze nam się to udawało - nie krył Maciej Kułak, trener Piasta. - Na szczęście drużyna pokazała, że ma charakter. Udało nam się wyrównać i prawie wyszliśmy na prowadzenie, bo w końcówce meczu przeciwnika uratował słupek.
Wynik po pięciu minutach gry otworzył zawodnik Po-Ra-Wia, Mateusz Mazurkiewicz, ale bramką miejscowi nie cieszyli się długo, bo zaledwie minutę później lobem wyrównał Beniamin Glinka.

Po godzinie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Marcin Jys i to szybko się zemściło, gdyż już chwilę później bramkę z rzutu karnego zdobył Sławomir Kierdal. Kolejną dla Po-Ra-Wia z kolei dołożył strzałem głową Kamil Stachura.
Osłabiony Piast szybko podniósł się i w 80 min. bramkę na 3-2 zdobył Patryk Sowiński, który zbiegł w środek pola karnego i oddał celny strzał. Wyrównał uderzeniem głową Dzikamai Gwaze.
- Oba zespoły zagrały wyrównane spotkanie, ale mimo wszystko boli nas to, że daliśmy sobie wbić dwie bramki grając w przewadze - komentował Mariusz Janik, drugi trener Po-Ra-Wia. - Nasi zawodnicy zaczęli gubić się w obronie i w konsekwencji mamy remis.

PROTOKÓŁ z meczu IV ligi Bank Spółdzielczy Leśnica

PO-RA-WIE Większyce - Piast Strzelce Opolskie 3 – 3 (1 – 1)

5’ 1 – 0 Mateusz Mazurkiewicz

6’ 1 – 1 Beniamin Glinka