Na remis z Gogolinem

W środowe popołudnie Piast mierzył się na własnym stadionie z zespołem z Gogolina. MKS w obecnej rundzie prezentuje się naprawdę dobrze zdobywa dużo punktów i stara się uratować ligowy byt. Tak więc mogliśmy spodziewać się ciekawego o meczu. Bardzo dobrze spotkanie zaczęli gospodarze, już w 2 minucie bramkę po ładnym rajdzie zdobywa Piotr Strzelecki i Piast wychodzi na prowadzenie. W kolejnych minutach obie drużyny starały się zdominować środkową część boiska. W początkowych fragmentach to Piast miał przewagę i trzymał zespół gości z dala od własnej bramki, stwarzając przy tym zagrożenie pod bramką gości. Świetną okazję do podwyższenia prowadzenia miał Dennis Gordzielik jednak fantastyczną interwencją popisał się bramkarz MKS-u. Pod koniec pierwszej połowy do głosu zaczęli dochodzić goście. Po jednej z akcji sędzia dyktuje rzut wolny dla zespołu z Gogolina. Jednak mocny strzał dobrze broni Daniel Olechnowicz. Na przerwę Piast schodzi więc z jednobramkowym prowadzeniem.
Druga połowa nie rozpoczęła się dla Piasta najlepiej, brak koncentracji bramkarza już w 48 minucie wykorzystał Mateusz Perfeta, który strzałem z dystansu doprowadza do wyrównania. W 55 minucie meczu żółtą kartką napomniany został Piotr Strzelecki co oznacza, że niestety nie wystąpi w sobotnim spotkaniu ze Skalnikiem Gracze. Po jednej z ładnych akcji prawą stroną szansę do zdobycia bramki mieli zawodnicy Piasta jednak w całym zamieszaniu najprzytomniej zachował się bramkarz gości, który oddalił zagrożenie. W końcówce meczu Piast kilkukrotnie zagrażał bramce gości, lecz żadna z prób nie znalazła drogi do bramki. Mecz kończy się zatem podziałem punktów.

/Relacja: Wojciech Straszewski/

PROTOKÓŁ z meczu IV ligi Bank Spółdzielczy w Leśnicy

Piast Strzelce Opolskie – MKS Gogolin 1 – 1 (1 – 0)

2’  1 – 0  Piotr Strzelecki