Mamy wicelidera!

Po okazałej wygranej na inaugurację rundy wiosnnej 2016/2017 powracamy na fotel wicelidera!

Piast rozpoczął wiosnę od wysokiego zwycięstwa nad jednym z kandydatów do awansu. W tym dniu drużynie gospodarzy w sytuacjach bramkowych wychodziło prawie wszystko. Kiedy powstawał artykuł wynik na "Łączy nas piłka" w meczu pomiędzy Racławiczkami a Po-Ra-Wiem II Większyce widniał 1-0, stąd duży optymizm w szeregach Piasta i radość z pozycji lidera! Jednak rzeczywistość okazała się zupełnie inna, Po-Ra-Wie pokonało Racławiczki 2-1 i plasujemy się na drugim miejscu.

• w 12’ Chojnowski idealnie obsłużył w polu karnym przeciwnika Przemysława Karabina a ten uderzeniem głową otwiera wynik spotkania.
  • w 31’ drugi nabytek Piasta Alan Prokop decyduje się na uderzenie z ok. 25 m i młodemu bramkarzowi Dominikowi Wrzosowi nie pozostaje nic innego jak wyciągnąć piłkę z siatki.
  • w 56’ Przemysław Korchut otrzymuje na 16 m idealne podanie w tzw. „uliczkę” i zdobywa swą 18 bramkę w sezonie.
  • bramki zdobyte w 66’ przez Przemka Karabina i 84' przez Beniamina Glinkę to efekt wymanewrowania wysoko ustawionej obrony przeciwnika i „wjazdy” do pustej bramki.

Zespół gości miał swoje wyśmienite okazje do zdobycia swych bramek, ale kapitalnie usposobiony w tym dniu Łukasz Łazarek zapobiegał utracie bramki lub napastnicy Orła fatalnie pudłowali. Wynik 5 do 0 dla Piasta jest faktem i nie ma co „gdybać” jak potoczyłyby się losy meczu gdyby gościom przy wyniku 1:0 udało się wykorzystać choć jedną z 3 wyśmienitych okazji. Najpierw Paweł Grabowski uderzył z 10 metra jednak górą był Łazarek. Następnie uderzenie głową Mateusza Błazego ponownie fenomenalnie wybronił nasz bramkarz. Trzecią sytuację wypracował Marcin Dworak jednak jego bardzo dobre zagranie wzdłuż 5 metra nie wykorzystał Mateusz Błazy strzelając nad poprzeczką.

Protokół z meczu klasy okręgowej, gr. II

Piast Strzelce Opolskie – Orzeł Źlinice 5 – 0 (2 – 0)

1 – 0   12 min. Karabin Przemysław

2 – 0   31 min. Prokop Alan