Kolejne trzy punkty dla drugiej drużyny.

Kolejne trzy  punkty dla drugiej drużyny.

Na swoje najdalsze spotkanie wyjazdowe pojechał nasz drugi zespół do byłej A-klasowej drużyny LZS Grodziec. Od pierwszych minut zaznaczyła się wyraźna przewaga strzelczan, którzy nieźle radzili sobie w konstruowaniu ataków na bramkę przeciwnika. Już w 10 minucie faulowany w obrębie pola karnego zostaje Rafał Ludwig i arbitrowi nie pozostaje nic innego jak wskazać na punkt oznaczający rzut karny. Egzekutorem jedenastki jest sam poszkodowany, który nie pudłuje i wyprowadza nasz zespól na prowadzenie. Dziesięć minut później najlepszą sytuację na zdobycie gola w pierwszej połowie mają gospodarze. Piłka po wrzutce w kierunku naszej bramki niespodziewanie uderza w słupek, czym zaskakuje zarówno strzelca, jak i naszego bramkarza. W 32 minucie zawiązuje się kolejny atak naszej drużyny, piłka jak po sznurku wędruje od zawodnika do zawodnika przez niemal całe boisko. W końcu dopada ją Rafał Ludwig, ale zamiast strzelać wypatruje jeszcze lepiej ustawionego przed pustą bramką Daniela Olechnowicza , któremu pozostało już tylko przystawić nogę i skierować futbolówkę do siatki gości. Dwubramkowa przewaga dodała jeszcze więcej pewności udającym się na przerwę zawodnikom. Drugie 45 minut to pokaz dobrej gry zespołowej Piasta II Orła . Składnie przeprowadzane akcje raz po raz zmuszały do interwencji bramkarza z Grodźca. Po jednej z takich akcji Marcin Jaszczyk podwyższa rezultat na 3:0, a po kwadransie przypieczętowuje swój dobry występ drugim golem. Po zdobyciu czwartego gola następuje chwila dekoncentracji, błąd stopera wykorzystuje Mateusz Soszka zdobywając honorowe trafienie dla gospodarzy. To było jednak wszystko na co było stać w sumie nieźle prezentujących się w tym meczu naszych przeciwników. Kolejne gole już nie padły, trenerzy przeprowadzili zmiany , umożliwiając grę wszystkim zawodnikom zgłoszonym do zawodów. Większa dojrzałość boiskowa, wyszkolenie techniczne , a przede wszystkim dobra gra zespołowa to był klucz do końcowego sukcesu w tym spotkaniu . Za tydzień trudny mecz z dwójką z Krasiejowa, ale niezależnie od jego wyniku mamy mistrza jesieni. Znając jednak ambicje drugiej drużyny na pewno nie odpuszczą chcąc dorzucić na zakończenie rundy jesiennej zwycięstwo.