IV liga: Pachniało remisem  (video)

W tym spotkaniu długo pachniało remisem. Ostatecznie trzy punkty miejscowym zapewnił Dennis Gordzielik, zdobywając bramkę po strzale z rzutu wolnego z około 18 metrów.

NTO Łukasz Baliński

 - Porażka boli tym bardziej, bo wydaje mi się, że byliśmy drużyną nieco lepszą. Zasługiwaliśmy przynajmniej na remis, a i tak nawet punkt straciliśmy w doliczonym czasie - nie mógł odżałować szkoleniowiec przyjezdnych Jarosław Draguć. - Dało radę ugrać coś więcej, bo to my mieliśmy lepsze sytuacje. Dzieląc mecz na poszczególne fragmenty, to przewaga leżała lekko po stronie gości, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak w ich grze brakowało konkretów, na to ile mogli ze swej postawy „wyciągnąć”. To nie oznacza jednak, że nie byli bliscy gola. Raz choćby w poprzeczkę uderzył Martin Jagieła, po dość niekonwencjonalnym strzale zza pola karnego.

Potem natomiast Rafał Watras przeprowadził bardzo ładną akcję, przebiegł z piłką 40 metrów i strzelił po krótkim rogu, ale Grzegorz Kleemann zdołał sparować to uderzenie. Pierwszy i ostatni kwadrans z kolei natomiast należał do Piasta. - Tak po prawdzie to gdybyśmy wykorzystali to, co mieliśmy na początku, to też inaczej by nam się grało - przyznawał Maciej Kułak, trener strzelczan, mając na myśli choćby to, że najpierw Beniamin Glinka solidnie uderzył, ale został zablokowany, potem z kolei Patryk Sowiński zamiast strzelać próbował podawać i zbytnio mu to nie wyszło. - Wygraliśmy, ale zagraliśmy bardzo słabo - nie krył Kułak.- Oczywiście, że nie będę narzekał, ale nie zawsze będzie tak, iż przy takiej naszej grze rywale rywale tego nie wykorzystają. Dlatego wolałbym, żebyśmy jednak pokazywali w przyszłości lepszy futbol. Faktem jest jednak też to, że rywal grał bardzo mądrze, a i boisko nie za bardzo nadawało się do ładnej gry.

PROTOKÓŁ z meczu IV ligi Bank Spółdzielczy w Leśnicy

Piast Strzelce Opolskie – TOR Dobrzeń Wielki 1 – 0 (0 – 0)

89’ 1 – 0 Dennis Gordzielik

Żółte kartki: Jakub Kozołup, Marcin Jys

Sędzia główny: Jacek Babiarz

Trener: Maciej Kułak

Widzów: 100

SKŁAD PIASTA: Grzegorz Kleemann - Tomasz Olewicz (81’ Michał Wastag), Jakub Kozołup, Marcin Jys, Dawid Cembolista, Patryk Sowiński (77’ Piotr Strzelecki), Andre Gwadze, Damian Dada, Beniamin Glinka, Szymon Kobylnik (77’ Daniel Olechnowicz), Dennis Gordzielik

Nie grali: Łukasz Łazarek, Munyaradzi Chiunye, Kacper Pawlus, Mateusz Weiss

Poza kadrą meczową: Mateusz Dłutowski, Michał Karwat, Andrzej Jureczko

/Foto: Grażyna Glapiak/