IV liga: Pachniało remisem (video)

IV liga: Pachniało remisem  (video)

W tym spotkaniu długo pachniało remisem. Ostatecznie trzy punkty miejscowym zapewnił Dennis Gordzielik, zdobywając bramkę po strzale z rzutu wolnego z około 18 metrów.

NTO Łukasz Baliński

- Porażka boli tym bardziej, bo wydaje mi się, że byliśmy drużyną nieco lepszą. Zasługiwaliśmy przynajmniej na remis, a i tak nawet punkt straciliśmy w doliczonym czasie - nie mógł odżałować szkoleniowiec przyjezdnych Jarosław Draguć. - Dało radę ugrać coś więcej, bo to my mieliśmy lepsze sytuacje. Dzieląc mecz na poszczególne fragmenty, to przewaga leżała lekko po stronie gości, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak w ich grze brakowało konkretów, na to ile mogli ze swej postawy „wyciągnąć”. To nie oznacza jednak, że nie byli bliscy gola. Raz choćby w poprzeczkę uderzył Martin Jagieła, po dość niekonwencjonalnym strzale zza pola karnego.

Potem natomiast Rafał Watras przeprowadził bardzo ładną akcję, przebiegł z piłką 40 metrów i strzelił po krótkim rogu, ale Grzegorz Kleemann zdołał sparować to uderzenie. Pierwszy i ostatni kwadrans z kolei natomiast należał do Piasta. - Tak po prawdzie to gdybyśmy wykorzystali to, co mieliśmy na początku, to też inaczej by nam się grało - przyznawał Maciej Kułak, trener strzelczan, mając na myśli choćby to, że najpierw Beniamin Glinka solidnie uderzył, ale został zablokowany, potem z kolei Patryk Sowiński zamiast strzelać próbował podawać i zbytnio mu to nie wyszło. - Wygraliśmy, ale zagraliśmy bardzo słabo - nie krył Kułak.- Oczywiście, że nie będę narzekał, ale nie zawsze będzie tak, iż przy takiej naszej grze rywale rywale tego nie wykorzystają. Dlatego wolałbym, żebyśmy jednak pokazywali w przyszłości lepszy futbol. Faktem jest jednak też to, że rywal grał bardzo mądrze, a i boisko nie za bardzo nadawało się do ładnej gry.

PROTOKÓŁ z meczu IV ligi Bank Spółdzielczy w Leśnicy

Piast Strzelce Opolskie – TOR Dobrzeń Wielki 1 – 0 (0 – 0)

89’ 1 – 0 Dennis Gordzielik

Żółte kartki: Jakub Kozołup, Marcin Jys