IV liga jest nasza!

Wymarzony awans stał się faktem. W ostatnim meczu rundy wiosennej pokonaliśmy na wyjeździe Bodzanów Nowy Świętów i skończyliśmy ligę na pozycji lidera! Dziękujemy zawodnikom Piasta za piłkarskie emocje i za osiągniecie celu! Gratulacje!!!

W Głuchołazach gospodarze na sztucznej nawierzchni w pierwszej części spotkania zdecydowanie lepiej prezentowali się od zawodników Piasta i w 32’ prowadzili 3 – 1. W drugiej połowie na boisku panował niepodzielnie Piast zdobywając 4 bramki. Gdyby Korchut nie myślał o królu strzelców grupy II, to z 9 oddanych strzałów na bramkę przeciwnika, co najmniej 4 powinny być zamienione na bramki ale jak to Przemek...

Sezon 2017/2018 zakończony na I miejscu i awans do IV ligi. Teraz czas na pewne zmiany w kadrze zespołu, a takie będą i to dość istotne. Ponadto trener Maciej Kułak (podpisana zostanie 3 – letnia umowa na prowadzenie zespołu) kompletuje osoby funkcyjne na ławce rezerwowych. W końcowym etapie są rozmowy w sprawie sponsoringu IV ligi. Wszystkie te zmiany mają spowodować, że zespół Piasta będzie się liczył w 4-to ligowych rozgrywkach.

Planowane są 4 mecze sparingowe. Od 11 lipca zespół rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu. Początek ligi 05 sierpnia 2017r.

Protokół z meczu klasy okręgowej, gr. II

KS Bodzanów-Nowy Świętów - „Piast” Strzelce Opolskie 3 – 5 (3 – 1)

1 – 0   6’ Kamil Perewizny

2 – 0   24’ Adrian Lutecki