I Memoriał Młodziczek im. Marka Procyszyna

W dniu 15 sierpnia br.  drużyna młodziczek Piasta uczestniczyła w I Memoriale Prezesa Marka Procyszyna, który został rozegrany w Głogówku. Turniej posiadał mocną obsadę drużyn, uczestniczyły w nim obok drużyn z Opolszczyzny (Piast Strzelce Opolskie, Rolnik Głogówek Biedrzychowice) zespoły z województwa śląskiego i małopolskiego. Nasza drużyna w fazie grupowej uległa 1:4 reprezentacji Opolszczyzny U-12 (bramka Justyna Piękoś), następnie pokonała Polonię Bytom 2:0, po bramkach Wiktorii Niciejewskiej i Pauliny Tomczyk. W ostatnim meczu grupowym pokonaliśmy reprezentację Małopolski U-11 2:0 - bramki zdobyły Nicola Dyngus i Kinga Siłakowska.
W meczu półfinałowym z kadrą Opolszczyzny U-13 nasze dziewczyny wypracowały kilka stuprocentowych sytuacji do zdobycia bramki lecz zabrakło szczęścia i odrobiny umiejętności, aby pokonać faworyta turnieju, który w ostatniej minucie meczu zdobył dwie bramki. Nasza drużyna w meczu o 3 miejsce miała okazję na rewanż, nie sprostała jednak zawodniczkom Rolnika Głogówek Biedrzychowice i podobnie jak w fazie grupowej uległa, tym razem 0:3.
Turniej w Głogówku był kolejnym sprawdzianem umiejętności piłkarskich w kategorii młodziczek. Stale podwyższane zdolności sportowe pozwalają z nadzieją i wiarą patrzeć na rozwój piłkarstwa dziewczęcego prowadzonego przez nasz Klub.

Drużynę Piasta reprezentowały: Kinga Siłakowska, Justyna Piękoś, Wiktoria Niciejewska, Paulina Tomczyk, Natalia Dombrowska, Natalia Gołębiewska, Nicole Dyngus, Maja Walkowska, Maja Kierstein, Oliwia Strutyńska, Dominka Drucks, Nicola Hupa, Zuzanna Kusz, Jessica Katerla

Trener: Adrian Matuszczyk

/Foto: Agnieszka Dąbrowska/