Grały dziewczyny

W środowe popołudnie 9 kwietnia juniorki młodsze Piasta rozegrały mecz ligowy w ramach ligi juniorek młodszych w Łące Prudnickiej, gdzie swoje mecze ligowe rozgrywa drużyna MUKS Pogoń Prudnik. Spotkanie można określić jako mecz walki, determinacji i zaangażowania. Obu drużynom tych elementów piłkarskiego rzemiosła nie zabrakło. Pierwsza połowa przebiegała pod lekkie dyktando gospodyń, które po jednej z nielicznych akcji podbramkowych zdobyły gola. Druga połowa to przejęcie inicjatywy przez nasze dziewczęta, które po rzucie rożnym i bramce zdobytej przez Michalinę Słotwińską doprowadziły do wyrównania. Przebieg drugiej połowy był odzwierciedleniem tego co działo się na boisku. Dużo walki, zaangażowania, obie drużyny nie potrafiły wypracować zdecydowanej przewagi skutkującej zdobyciem bramki. W 79 minucie spotkania sędzia główny dyktuje dla gospodyń rzut karny, w opinii śledzących spotkanie kibiców decyzja podjęta w tej sytuacji była dla naszego zespołu krzywdząca. Bramka w ostatniej minucie meczu spowodowała, iż nasze dziewczęta nie zdobyły choćby punktu, na który w przebiegu całego spotkania z całą pewnością zasłużyły. Szkoda straconych punktów, okazja do rewanżu nadarzy się już za kilka tygodni, kiedy to prudniczanki przyjadą do Strzelec na mecz rewanżowy.

PROTOKÓŁ z meczu Opolskiej Ligi Juniorek Młodszych

Pogoń Prudnik - Piast Strzelce Opolskie 2 – 1 (1 – 0)

30’ 1 – 0 Wiktoria Stącel

47’ 1 – 1 Michalina Słotwińska

78’ 2 – 1 Nikola Kochanowska (karny)

Skład Piasta: Drucks Dominika - Piękoś Justyna, Słotwińska Michalina, Gołębiewska Natalia, Łabuda Aleksandra, Serej Dominika (52’Tomczyk Paulina), Celes Paulina, Dyngus Nicole, Wnuk Wiktoria, Niciejewska Wiktoria (65’ Hupa Nicole) , Słotwińska Jagoda (63’ Strutyńska Oliwia)

Trener:  Adrian Matuszczyk – Patryk Sowiński

W słoneczne niedzielne popołudnie w kolejnym trzecioligowym spotkaniu nasze Panie podejmowały na boisku MOS-u drużynę Unii Opole. Mecz był niezwykle wyrównany, oby dwie drużyny nie potrafiły wypracować sobie zdecydowanej przewagi. Kilka sytuacji z gatunku stuprocentowych nie znalazło efektu bramkowego, bardzo szkoda niewykorzystanych okazji przez naszą drużynę, bowiem to my mogliśmy cię cieszyć z otwarcia wyniku meczu - doskonała sytuacja Justyny Piękoś nie przyniosła bramki, natomiast w kontrze zawodniczki Unii, przy biernej postawie bloku defensywnego Piasta, zdobyły bramkę, która jak się później okazało była jedyną strzeloną w tym meczu. To kolejne spotkanie, w którym nasze Panie przegrywają mecz w jego końcówce. Bardzo szkoda, tym bardziej, że zostawiły one mnóstwo zdrowia na boisku. Kolejny mecz w wykonaniu naszego zespołu będzie miał miejsce w środę. Wierzymy, że tym razem jego końcowy wynik będzie dla nas korzystniejszy.

PROTOKÓŁ z meczu III Ligi Kobiet

Piast Strzelce Opolskie – „Unia II” Opole 0 – 1 (0 – 0)

0 – 1 75’ Anastazja Nowaczek

Skład Piasta: Słotwińska Jagoda, Stroba Sandra, Piękoś Justyna, Niciejewska Wiktoria, Wnuk Viktoria, Celes Paulina, Stach Magdalena, Strutyńska Oliwia, Łabuda Aleksandra, Tomczyk Paulina (37’ Olbrych Aleksandra), Gołębiewska Natalia