Dziewczyny rozpoczynają od walkowera

Drużyny dziewczęco-kobiece strzeleckiego Piasta po trwającym kilka tygodni okresie przygotowawczym rozpoczynają rywalizację na kilku szczeblach rozgrywek organizowanych przez Opolski Związek Piłki Nożnej. Do rozgrywek tych nasze zawodniczki przygotowywały się pod okiem duetu trenerskiego: Adrian Matuszczyk-Patryk Sowiński. Rozegrały w tym czasie kilka meczów sparingowych z: Rozbarkiem Bytom, Plonem Błotnica Strzelecka i Unią Opole. Nasz zespół uczestniczył również w turniejach organizowanych w Głogówku i Prudniku. Rywalizację w rozgrywkach opolskiej ligii juniorek młodszych zespół Piasta rozpoczął w dniu 29 sierpnia, na własnym terenie zaplanowano na ten dzień podjęcie ubiegłorocznego mistrza Opolszczyzny, drużynę Szkolnej Akademii Piłkarskiej z Brzegu. Nie dane jednak było rywalizować z rówieśniczkami z Brzegu, drużyna gości nie pojawiała się w terminie rozegrania spotkania, tym samym oddając mecz walkowerem. Kolejne dni obfitować będą w rywalizację piłkarską z udziałem naszych Pań, zespół nasz rozgrywać będzie spotkania w lidze juniorek młodszych oraz III lidze opolskiej. Planuje się również uczestniczyć w lidze młodziczek oraz orliczek z udziałem dziewcząt z powstałej od niedawna Dziewczęcej Akademii Piłki Nożnej PIAST. Do śledzenia relacji z nadchodzących spotkań zapraszamy, a nade wszystko do kibicowania naszym drużynom.

PROTOKÓŁ z opolskiej ligi juniorek młodszych

Piast Strzelce Opolskie – UKS SAP Brzeg 3 – 0 v.o.

Trenerzy: Adrian Matuszczyk – Patryk Sowiński

SKŁAD PIASTA: Dominika Drucks - Viktoria Wnuk,  Michalina Słotwińska,  Marlena Gregor, Natalia Gołębiewska, Nicole Hupa,  Justyna Piękoś, Oliwia Strutyńska,  Aleksandrea Łabuda, Jagoda Słotwińska, Nadja Kalisz

Rezerwa: Nicole Dyngus

Dziś miał odbyć się odbyć kolejny mecz z Rolnikem Biedrzychwice, jednak z nieoficjalnych informacji wiadomo, iż z rozgrywek wycofała się drużyna SAP Brzeg i zostanie ułożony nowy terminarz w lidze juniorek młodszych.

Trenerzy: Adrian Matuszczyk – Patryk Sowiński