Dzień Sowiskiego - Namysłów rozgromiony!

NTO Łukasz Baliński

Trwa niemoc Startu, który nie wygrał od sześciu meczów, a cztery z nich przegrał. Piast natomiast znowu udowodnił, że każdy rywal musi się liczyć z tą ekipą.
Co do tego samego starcia to nawet nie szybko strzelona bramka, a dwie takowe ustawiły przebieg reszty meczu, bo miejscowi już po 12. minutach prowadzili właśnie z taką przewagą. Ba! Na półmetku pierwszej odsłony mieli trzy gole więcej. Mało tego, wszystkie trafienia były dziełem jednego zawodnika. To nie koniec bowiem, ów piłkarz zrobił to na przestrzeni kwadransa. Wciąż mało? To proszę przyjąć do wiadomości fakt, iż uczynił to gracz, który nawet nie jest napastnikiem! Idziemy dalej? No to proszę sobie uzmysłowić, że Patryk Sowiński - o którego tu chodzi - to właściwie nominalny obrońca, który ostatnio po raz częściej ustawiany jest na lewym skrzydle.
Pierwsze i trzecie trafienie w jego wykonaniu były do siebie bliźniaczo podobne. Za każdym razem bowiem dostawiał on nogę do idealnych podań od swoich kolegów z prawej strony boiska. Z kolei przy golu na 2-0 wygrał pojedynek sam na sam z Danielem Spedą. - W połowie pierwszej połowy było właściwie po meczu - obrazował sytuację Maciej Kułak, trener Piasta. Faktycznie, taki obrót spraw odebrał podopiecznym Damiana Zalwerta zupełnie ochotę do gry, a w dodatku po zmianie stron dobił ich jeszcze Beniamin Glinka, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Goście byli w stanie odpowiedzieć jedynie trafieniem Patryka Pabiniaka. A trzeba jeszcze dodać, iż swoich okazji po stronie gospodarzy nie wykorzystali choćby Piotr Strzelecki czy rezerwowy tego dnia Dennis Gordzielik.
 

PROTOKÓŁ z meczu IV ligi Bank Spółdzielczy w Leśnicy

Piast Strzelce Opolskie – Start Namysłów 4 – 1 (3 – 0)

8’ 1 – 0 Patryk Sowiński

13’ 2 – 0 Patryk Sowiński

24’ 3 – 0 Patryk Sowiński

64’ 4 – 0 Beniamin Glinka

76’ 4 – 1 Patryk Pabiniak

Żółte kartki: brak

Sędzia główny: Artur Chudala

Trener: Tomasz Miklasz

Widzów: 50

SKŁAD PIASTA: Grzegorz Kleemann - Munyaradzi Chiunye, Marcin Jys, Jakub Kozołup, Dawid Cembolista (85’ Michał Wastag), Tomasz Olewicz (79’ Szymon Kobylnik), Andre Gwadze, Damian Dada (70’ Dennis Gordzielik), Mateusz Weiss (62’Beniamin Glinka), Patryk Sowiński, Piotr Strzelecki

Nie grali: Daniel Olechnowicz, Michał Karwat, Andrzej Jureczko

Poza kadrą meczową: Mateusz Dłutowski, Kacper Pawlus, Łukasz Łazarek

/Foto: Grażyna Glapiak/