Dzielimy się z Chemikiem punktami

Mimo remisu strzelczanie pokazali się naprawdę z dobrej strony w zmaganiach z jedną z lepszych drużyn w lidze. Przez pierwsze kilkanaście mintut to goście nadawali ton rozgrywce, jednak sytuacja na boisku powoli dążyła do wyrównania. Pierwsza bramka padła w 20 minucie, kiedy to Przemysław Korchut wbiegł wprost na zawodnika z Kędzierzyna i wybił mu piłkę, która chwilę później wylądowała w rogu siatki. Do końca połowy nadarzyło się naprawdę wiele okazji do zmiany wyniku, zarówno dla Piasta jak i Chemika. Jednak do szatni schodzimy z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej części meczu gospodarze mieli większą przewagę na boisku. Tempo gry szybko rosło czego dowodem są 3 bramki, które padły w przeciągu niecałych 3 minut. Pierwszą z nich trafia Daniel Sadowski. W 53 minucie otrzymuje piłkę po dośrodkowaniu i będąc z nią w polu karnym gospodarzy bez większego problemu wyrównuje wynik spotkania na 1 do 1. Zawodnicy Piasta szybko odpowiadają i tuż po wznowieniu gry Mateusz Weiss przebija się przez obronę Chemika i celnie trafia do bramki. Minutę później sytuacja się powtarza i znowu po dośrodkowaniu piłkę przejmuje Daniel Sadowski i ponownie ogrywa bramkarza Łukasza Łazarka. Po tych emocjonujących 3 minutach gra wcale nie zwalnia, wręcz przyśpiesza, jeszcze bardziej w ostatnich minutach. Obie drużyny walczyły o zwycięstwo w tym spotkaniu. Rozgrywka przeniosła się w pola karne, gdzie strzały na bramkę padały co chwilę. Jedną z takich akcji była ta w 90 minucie, po której Piast powinien prowadzić 3 do 2. Jednak w ostatniej chwili zawodnik gości wybija piłkę, która praktycznie była już w bramce. Po przedostatniej już kolejce zdobywamy więc 1 punkt...

/Relacja: Jakub Maciołek/

PROTOKÓŁ z meczu IV BS Ligi Opolskiej

Piast Strzelce Opolskie – Chemik Kędzierzyn-Koźle 2 – 2 (1 – 0)